Nie-prósz-Ewo, w Niepruszewie!

Dzisiaj mało kto pamięta już o tym, że NKS Niepruszewo to klub, który ma za sobą niejeden sezon w okręgówce a swego czasu nawet przygodę w przedrewolucyjnej IV lidze. Chyba jedynym, który o tym pamiętał w ubiegłą niedzielę na meczu z Odlewem był sędzia Konrad Walkowiak, który po przywitaniu się z drużynami zaczął wypytywać o takie formalności, że mieliśmy wrażenie, że gramy w zawodach o mistrzostwo klasy zdecydowanie wyższej niż ta, w której rzeczywiście gramy. ... Czytaj dalej!

Przyjeżdża Gaj Wielki

W najbliższą niedzielę, czyli 19 kwietnia podejmujemy u siebie drużynę KS Gaj wielki. Wygrana pozwoli ustabilizować nam pozycję w dolnych rewirach stanów średnich w naszej grupie.
Na jesieni było 2:2, po ciekawym – jak na standardy B-klasy – spotkaniu. Było sporo strzałów, obroniony rzut karny przez Szafira (film poniżej, uwaga bo ma ścieżkę dźwiękową), czerwień dla Mareckiego i takie takie. ... Czytaj dalej!

Trening w czwartek

Wracamy do stałej godziny treningu, czyli z piłkami bawimy się w czwartek o 21:30 na połowie boiska na Cytadeli. Tym razem zabraknie trenera Matyjasa (jakiś wyjazd służbowy). Ponoć ma zapodać z listy ćwiczeń w komentarzu. Proszę o wpisy co do obecności oraz o zabranie piłek i znaczników. ... Czytaj dalej!

1:1 w Niepruszewie

Odlew w dalszym ciągu niepokonany nBanana_B-klasaa wiosnę – powiedzą optymiści. Odlew nadal bez zwycięstwa – zamarudzą marudy. Faktem jest, że zagraliśmy kolejne fajne B-klasowe meczysko. W dodatku spotkanie obserwowało kilkadziesiąt osób, co z pewnością daje jedną z najlepszych frekwencji w całym sezonie. Bramka dla gospodarzy padła w pierwszej połowie po klasycznym zamieszaniu w polu karnym po stałym fragmencie gry. Na nasz gol trzeba było czekać dłużej, ale warto było, bo był ładniejszy. Smakowite dośrodkowanie Qlego skonsumował Pele w stylu Dariusza Formelli w meczu z Błękitnymi. Palce lizać!
(Rychu) ... Czytaj dalej!

Niepruszewo na niedzielę

IMG_0670Po świątecznej przerwie wznawiamy rozgrywki ligowe. W niedzielę 12 kwietnia uderzamy do Niepruszewa, by tam zmierzyć się z miejscowym NKS.  Mecz zaczyna się o 15:00 (słownie: PIĘTNASTEJ, godzinę udało się przesunąć z szesnastej). Trzy godziny później Lech podejmuje Koronę, więc każdy powinien ze spokojem zdążyć na Bułgarską. ... Czytaj dalej!

Rzecz o treningach

Ostatnio pojawiło się dziesięć osób – osiem z odlewowego składu oraz dwóch bramkarzy. Trochę niefajne te liczby. Ponoć trener Matyas będzie brał pod uwagę kto jakie postępy robi na treningach. I później – takie ploty chodzą – rzuci na to okiem przy wybieraniu składu na mecz.
Szansa pokazania się u kołcza już w najbliższy czwartek – start zajęć o 21:30 przy Cytadeli. Obowiązuje zrzutka po piątaku. Proszę wziąć piłki. Można wpisywać obecności. ... Czytaj dalej!

Rusza B-klasa! W niedzielę gramy w Mosinie

W niedzielę 29 marca inaugurujemy rundę wiosenną. O 15:00 w Mosinie kopiemy z rezerwami 1920 Mosina. Na jesieni przy Cytadeli było 3:3, choć w 12 minucie prowadziliśmy już 3:0.
Obecnie w tabeli rezerwy 1920 Mosina znajdują się na 9 miejscu z dorobkiem 10 punktów i bilansem 3-1-7. My jesteśmy oczko niżej z 9 punktami i bilansem 2-3-6.
Szykuje się więc fajna B-klasowa kopanina.
Moc rywala – jak to zwykle bywa w zespołach rezerw – zależy do zaciągu grajków z pierwszej drużyny. Dla nas sytuacja jest o tyle korzystna, że w tym samym czasie pierwsza drużyna gra spotkanie o mistrzostwo IV ligi w Skokach z Wełną. ... Czytaj dalej!