Sensacja antropologiczna

A wszystko zdarzyło się absolutnie przypadkowo. Ponieważ prezeseiro z kolegą Grupskim mają w planach lekką rozbudowę strony mającą na celu wzmocnienie jej atrakcyjności, postanowili poszperać w archiwaliach. I tak dotarli do MEGASENSACJI na skalę światową!!!

Dotarliśmy do pisma wysłanego w lutym 2002 r. do Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki informującym o powstaniu nowego klubu. Ponieżej treść tego pisma:

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że wczoraj, tj. 19 lutego 2002 r. zawiązał się w Poznaniu nowy klub sportowy o profilu piłkarskim HKS (Husarski Klub Sportowy) Odlew Poznań. Klub ten będzie startował w rozgrywkach B-klasy od nowego sezonu.

Prezesem zarządu nowego klubu wybrany został Marcin Wesołek, wiceprezesami – Radosław Nawrot i Krzysztof Piech. Funkcję szkoleniowca drużyny objął Maciej Henszel. Zarząd postawił przed nim cel: udany start w rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski.

W czasach, gdy kluby sportowe raczej znikają ze sportowej mapy Poznania jest to wydarzenie znaczące. Media prosimy o poinformowanie społeczności wielkopolskiej o fakcie powstania HKS Odlew Poznań.

Tak więc nie ma KS Odlew, tylko jest HKS Odlew!!! Jak można było o tym fakcie zapomnieć? Przypomnijmy, że na zebraniu założycielskim debata a propos nazwy była bardzo długa.
Ponieżej jej zapis zerżnięty żywcem z protokołu zebrania założycielskiego (obiecuję, że protokół ten zawierający wiele historycznych kwiatków znajdzie się wkrótce na stronie dostępny dla dobra ogółu):


4. Sprawozdawca Wesoł apeluje o WYBÓR NAZWY KLUBU SPORTOWEGO. Odczytana zostaje lista propozycji, wśród nich: Odlew, Tęcza, Wylew, Cztery Bez Atu i inne, takie jak: Astma, Atut, Bessa, Dogmat, Duma, Dyskwalifikacja, Euforia, Fuks, Happy End, Husaria, Inwazja, Majstersztyk, Mekka, Wunderteam, UFO. Pozostałych protokolant nie zdołał zanotować ze względu na zawrotne tempo odczytywania listy
4a. Na wstępie odrzucona zostaje nazwa Tęcza, jako że klub o takiej nazwie występować może w naszej grupie B-klasy.
4b. Kolega Wodniczak oświadcza, że dopuszcza nazwę tylko z dwóch kategorii: śmieszną lub przerażającą rywali. Kolega Wodniczak stawia pytanie, o co chodzi w nazwie Odlew
4c. Kolega sprawozdawca Wesołek nakreśla tło historyczne nazwy Odlew, posługując się fragmentami klasyki filmowej.
4d. Kolega Cieszyński, wykorzystując warunki lokalowe, proponuje nazwę Kabanos 1,60. Padają też propozycje z sali – Zupa i Drugie oraz Podwójne Bolońskie, a także Rzekła Żyrafa Do Wiolonczeli Skąd Nam Się Takie Długie Szyje Wzięli.
4c. Kolega-sprawozdawca Wesołek przypomina, że o 21.12 biegnie Krężelok i trzeba się streszczać. Kolega Muzalewski trzeźwo zauważa, że Real JUŻ gra z Porto.
4d. Zapada decyzja o rozdaniu kartek i przy ich pomocy głosowaniu na jedną wybraną nazwę.
4e. W pierwszej turze głosowania wyniki są następujące:
Odlew – 8 głosów
Husaria – 2 głosy
Eskadra – 2 głosy
Och Leje – 2 głosy
Kościuszko – 1 głos
UFO – 1 głos
4f. W drugiej turze poprzez podniesienie rąk w stosownym momencie kolektyw wybiera Husarię jako przeciwnika Odlewu.
4g. W decydującej trzeciej turze głosowanie Odlew wygrywa po nieoczekiwanie zażartej walce z Husarią stosunkiem głosów 9:8, idąc tym samym w ślady Kozaków Chmielnickiego z bitwy pod Żółtymi Wodami.
4h. Kolega-sprawozdawca Wesołek odczytuje wzruszający list od nieobecnego kolegi Łuczaka, w którym zaprzecza on jakoby waliło go to, o czym jest mowa na zebraniu i skreśla kilka uwag dotyczących swego poparcia dla nazwy Odlew. List powszechnie uznany został za ujmujący, ale spóźniony formalnie.

To tyle sprawozdania.
Prezes Rosół obiecał, że wkrótce na pieczątkach i papierach klubowych znajdzie się nazwa HKS. Także i na nowej partii szali będzie HKS. Dlatego dotychczasowa kolekcja będzie jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.
Darzbór!

14 myśli nt. „Sensacja antropologiczna”

 1. jak chcesz podyskutować z Dominikiem, to polecam forum (wejście jest po lewej stronie)

  admin

 2. Dzięki za umieszczenie mnie w kadrze, jako „nieoficjalne gwiazdy”. Pewnie dla jaj, śądząc po dopisku, ale po prawdzie, grałem dwa mecze, a nie trzy, z których jestem dumny. Pierwszy 1 maja z Sucharami (0:12) a drugi z Golęczewem 9 maja ( w pobliskiej Sobocie) 9:1. Faktycznie, nie były to rewelacyjne mecze w moim wykonaniu, ale to debiut był. .
  Także nie grałem w meczach , w których straciliśmy 30 bram a, zaledwie (?) 21.
  Ciekawe czy poprawicie te 30 niby bramek. Swoją drogą, ciekawe kto to napisał 😛
  Pozdrowienia i dzięki!

 3. Jeeeeeeeeeeeeeeeeest nowy motyw do piosenek flag i szalilkow! TYLKO ODLEW Haaaa Kaaaaa eeeeeS!!!!!!!!!!!!

 4. jak chcesz podyskutować z Dominikiem, to polecam forum (wejście jest po lewej stronie)

  admin

 5. hehe dobra trudno jak ban to ban…..Grupa a my walczymy o final!! dzisiaj to byl mecz do przerwy 3 :0 dla nas potem w minute 3 kasty w plecy po 3 min jeszcze jedna i na 4 min przed koncem wpakowalismy 3 i bylo 6:4 dla nas!! nerwowa ze hej (wygrany tylko wchodizl) a wy jak?? 9-17 ??:>

 6. jak chcesz podyskutować z Dominikiem, to polecam forum (wejście jest po lewej stronie)

  admin

 7. cwaniaku ja sie nei chowalem za przeciwnikiem zeby mi nie podawali bo zdychany bylem ….a koska mnei jeszcze do dzis boli bo tamtym klolesiu o stalowych korkach!!Wiesz dla nas tez czysta rekreacja…ale przy okazji mozna o final pograc nie

 8. Nierozumiem mojej nieskuteczności na meczach? Ostatnio przed meczem grałem w Pro Evelution Soccer 3 i mi wszystko wchodziło (oczywiście najskuteczniejszy był zawodnik przeze mnie stworzony)! Z takim też nastawieniem (że odbyłem solidny trening) ruszyłem na Kęp Nou! A tu dupa! W grze byłem lepszy od Valdesa, Bartheza i nawet Casillasa, a w niedziele nie mogłem pokonać kaściarza Złotych! Ale się nie załamuję! Widocznie będe musiał więcej pograć! Muszę się spytać Andrzeja O. jak często on gra (bo kaści co mecz)! hehe

 9. tu mialem sie wpisac…ale po co i tak by mnei usunieto!! A Andrzeja O to ja tak wyszkolilem :d

 10. Heheh, dziękuję za sprostowanie. Teraz to już mogę zautoryzować dział Kadra. Fajne zdjęcie wytrzasnęliście skądś moje. Pozdrowienia (również dla Przeszanownego Pana Preze$$a 😛 )

 11. jak chcesz podyskutować z Dominikiem, to polecam forum (wejście jest po lewej stronie)

  admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green