Remis, czyli jak prowadzić i znów nie wygrać

Po raz czwarty w tym sezonie prowadziliśmy, po raz drugi aż dwoma bramkami, a wciąż nie możemy się cieszyć z wygranej. Dobrze chociaż, że w Plewiskach udało się zremisować z Orłami 3-3 (2-1).

qlii

W porównaniu do tych poprzednich spotkań nie było Szafira, Sławka, Bartka Majdy czy Kicaja, ale i tak ostatecznie zjawiło 15 graczy. To cieszy, że Matyas znów mógł dokonać kompletu zmian. Oby tak do końca sezonu. W środku tygodnia zapowiadało się, że z frekwencją w Plewiskach może być jednak bardzo krucho.

Tu warto oddać szacunek Kabanosowi. Wyciągnęliśmy go z łóżka, bo dopadła go choroba. Przed meczem zapytał trenera, czy w ataku może wyjść jednak ktoś inny, bo sam nie czuje się na siłach. – Graj choćby z 15 minut, bo nie ma Foresta, jak nie dasz rady, to od razu po przyjeździe cię zmieni – rzekł Matyas. Kabanos się nie rozgrzewał z drużyną, stał ubrany w dres i bluzę przy ławce. Wszedł ostatecznie na boisko, wytrzymał 90 minut, wypracował PIĘĆ sytuacji sam na sam, z których dwie wykorzystał. Szacunek!

Wygraliśmy losowanie, pierwszą połowę graliśmy z wiatrem. Trudno jednak powiedzieć, byśmy mieli przewagę – zasadniczo przez większość czasu przed przerwą mecz z Orłami był typową beklasową kopaniną. W naszej bramce debiutował Jędrzej Bartoszewski, starszy brat grającego u nas od kilku lat Adama. No i co tu powiedzieć – pierwszy świadomy strzał na jego bramkę rywale oddali w 43. minucie (w środek), po chwili drugi (nad bramką). Od 5. minuty przegrywaliśmy jednak 0:1.

Stało się to w kuriozalny sposób. Wojtek, stojąc 10 m przed bramką, zagrał piłkę klatą w kierunku Jędrzeja, ten krzyknął „moja”, a jednak wcześniej Mariusz zdecydował się na wybicie. Stał ze trzy metry przed bramką, huknął potężnie, prosto w twarz nadbiegającego piłkarza Orłów. Ten prawie został znokautowany, ale futbolówka wpadła do siatki.

My na swoją pierwszą szansę czekaliśmy do 20. minuty – wtedy Kabanos po raz pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam. Nieznacznie spudłował. Bardziej skuteczny był jednak dwie minuty później – wyrównał na 1:1. Z kolei w 29. minucie Qli zdecydował się na uderzenie „o-ja-pierdolę” z ponad 35 metrów. Piłka niesiona wiatrem idealnie spadła pod poprzeczkę. Wreszcie w 33. minucie Kabanos miał jeszcze jedną znakomitą szansę, ławka krzyknęła już „jeeest”, ale piłka nieznacznie minęła lewy słupek.

Warto tu wspomnieć, że w 24. minucie – jeszcze przy stanie 1:1 – powinien być rzut karny dla Orłów. Jędrzej minął się z piłką, rywal go wyprzedził i już przy styku linii bocznej pola karnego z końcową boiska nasz bramkarz sprowadził gracza Orłów do parteru. Myślimy: „kurde, karny”, ale gwizdka nie ma. Zawodnik Orłów próbuje się podnieść, a tymczasem Jędrzej chce przez niego złapać piłkę, dobijając go jeszcze do ziemi. Jest gwizdek, no dobra, stało się. Młody sędzia uznał jednak, że piłkarz Orłów… dotknął futbolówki ręką. Jedna z najdziwniejszych interpretacji jaka się mogła zdarzyć 🙂 Wielbłąd arbitra, ale ogólnie to cała pierwsza połowa składała się z jego większych i mniejszych wpadek i „dziwnych gwizdków”.

Drugą część rozpoczęliśmy imponująco – podanie Wąsa do Kabanosa, nasz posiadacz niebieskiego pasa i wielu medali w brazylijskim jiu-jitsu rozpędził się, któryś ze stoperów ciął go z tyłu niemal na linii pola karnego, ale Kaban miał to gdzieś. Wyszedł sam na sam, strzał, 3:1. A minęło 10 sekund.

Niestety, w 53. i 57. minucie po rzutach rożnych i błędach w kryciu straciliśmy dwa kolejne gole, po jedynych celnych uderzeniach rywali w tej części gry.  Już do końca spotkania grający z wiatrem zespół z Plewiska miał przewagę, nie miał jednak groźnych sytuacji (oddał trzy niecelne strzały i jeden zablokowany). Za to w 73. minucie Kabanos znów znalazł się w sytuacji sam na sam, ale tym razem bramkarz obronił jego strzał w prawą stronę. Spotkanie zakończyło się więc remisem – to pierwszy nasz punkt.

Niedziela, 20.09.2015, godz. 11 – stadion w Plewiskach

Orły Plewiska – Odlew Poznań 3:3 (1:2)

1:0 – 5. minuta – Kamil Perz

1:1 – 22. minuta – Kabanos (asysta: Qli)

1:2 – 29. minuta – Qli (bez asysty)

1:3 – 46. minuta – Kabanos (asysta: Wąs)

2:3 – 53. minuta – Wojciech Trojanowski

3:3 – 57. minuta – Jarosław Primka

Odlew: Jędrzej – Woytek, Mariusz, Marecki, Gigi – dr Larson (64. Forest), Grucha (72. dr Ryszard), Wąsu (86. Michu Trocha), Czarek (77. Grupski) – Qli ŻK – Kabanos.

Support z ławki: Tomek Jarzembowski, rodzina Czarka, rodzina Gruchy, raper Liber (ale tylko w przerwie).

Nasze:

Strzały: Kabanos 7, Qli 4, Grucha 2, Mariusz 2, Forest 2, Wąsu 2, Czarek 1, Gigi 1.

celne: Qli 4, Kabanos 3, Wąsu 1, Czarek 1.

zablokowany: Kabanos 1.

Faule: Wąsu 4, Kabanos 3, Qli 2, Gigi 2, Czarek 2, Mariusz 1.

Faulowani: Wąsu 4, Qli 2, Gigi 2, Kabanos 2, Woytek 1, dr Larson 1, dr Ryszard 1, Michu Trocha 1.

spalone: Kabanos 1, Wąsu 1, Forest 1.

żółta kartka: Qli.

________________________________________________________________________

Ponieważ nie było relacji z meczu z LKS Lipa, trochę nadrabiam zaległość tutaj.

Nie ma zresztą co pisać o tym spotkaniu – było bez historii. Dwie i pół doby po zakończeniu wyjątkowo ciężkiego meczu z Kolegium Sędziów w Pucharze Polski nie byliśmy w stanie wytrzymać tego pojedynku fizycznie. Tamto czwartkowe 95 minut ciągłego biegania i walki dało się po prostu we znaki.

Tylko przez 20 minut wszystko wyglądało w miarę przyzwoicie. Pierwszy błąd na środku obrony, a niedługo potem kuriozalny drugi dały LKS dwubramkowe prowadzenie i możliwość spokojnego kontrolowania spotkania. My jedyny strzał w pierwszej połowie oddaliśmy za sprawą Qlego zza narożnika pola karnego. Pierwszy celny – w 81. minucie, wtedy też wywalczyliśmy jedyny rzut rożny. Wtedy bowiem Kicaj znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ten pojedynek przegrał.