Dwa mecze w jednym

IMG_9815Wygraliśmy w sparingu z Arką Kiekrz 6:3, choć po godzinie gry było 0:3. Mocniejsze słowa trenera wygłoszone w szatni tym razem podziałały. A także to, że mieliśmy ośmiu zmienników. Oby tak w lidze.

Arka zaczęła się zbierać 20 minut przed meczem, z trudem zgarnęli jedenastkę do gry, choć bramkarza mieli z pola. U nas frekwencja była tym razem dobra, trener pomieszał w składzie, no ale też sparingi to okres testów. Zaczęliśmy dobrze, Kuba zwany Buizonem dość szybko znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki, ale posłał piłkę obok bramki. Później rywale mieli swoją okazję, a mniej więcej w 35. minucie sam przed bramkarzem znalazł się Marcin. Czasu sporo, miejsca jeszcze więcej i strzał w… bramkarza. Arka za to wywalczyła rzut karny, a chwilę później wykorzystała kolejny błąd obrony i środka pomocy. Było 0:2, co trener skwitował w szatni w dość bezpośredni sposób. Widział brak agresji, odstawianie nóg, niechęć do fizycznej walki w powietrzu.

IMG_9809

Inna sprawa, że akcje ofensywne też nie wyglądały zbyt dobrze. Tych ładnych, dających strzał lub choćby nadzieję na strzał, było ledwie kilka. W drugiej połowie sytuacja wyglądała już znacznie lepiej, choć na początku straciliśmy trzeciego gola – po podaniu w poprzek bodaj Patryka i przejęciu piłki przez rywali.

IMG_9799

Od 60. minuty nasza przewaga była już jednak dość widoczna, choć Arka starała się kontratakować. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Bizon, później Adrian przymierzył z lewej strony z 20 metrów w dalszy róg, a w ostatnich 10 minutach rozbiliśmy rywali. Skończyło się na 6:3 i taki wynikowy powrót na pewno jest bardzo ważny. Szczególnie, że z Arką różnie nam szło w przeszłości w tych meczach kontrolnych.

IMG_9783

Nasz skład wyjściowy: Szafir – Łukasz W, Szymon, Patryk Rogacki, Smoła – dr Larson, Adrian nowy, Krzysztof P,  Adrian – Bizon.

Na zmiany: Pele, Krzychu, Mateusz M, Grupski, Kuba długowłosy, dr Ryszard, Marcin, Łukasz K.

Support z ławki: Patryk, prezes Michau od stanu 0:3 i trener Matyas.

IMG_9786

Jedna myśl nt. „Dwa mecze w jednym”

1. Dzięki za mecz, poraz kolejny pokazaliśmy że umiemy się podnieść i uzyskać korzystny
    wynik 💪, i tak jak trener mówił już nie raz wiecej agresji 👿.