Porażka na starcie ligi

Przegraliśmy z KS Uchorowo 1:2 (1:2) w pierwszym meczu nowego sezonu. Mogło być znacznie lepiej.IMG_9324
Nie był to nasz wielki mecz, ale też nie był to wielki mecz rywala, który – po reorganizacji rozgrywek – jest w sumie stawiany w roli kandydata do awansu. Tak szczerze, to w poprzednich latach ci główni faworyci naszych grup byli jednak mocniejsi piłkarsko.

Z Uchorowem mieliśmy już okazję grać w dwóch sezonach i o ile z ich terenu potrafiliśmy nawet przywieźć wygraną, to na Cytadeli przegrywaliśmy. Teraz powtórzył się scenariusz sprzed dwóch lat, gdy na Cytadeli też polegliśmy 1:2.  Jak wielkie zmiany zaszły u nas w składzie świadczy choćby fakt, że w wyjściowym składzie znalazły się tylko trzy osoby z tamtej podstawowej jedenastki: Szafir w bramce oraz Mariusz i Woytek.

IMG_9325

Zaczęliśmy całkiem dobrze, już w pierwszych minutach Bizon dwukrotnie urwał się rywalom i oddał strzały na bramkę Uchorowa. Trochę jednak zbyt farfoclowate, by mogły dać prowadzenie. Za to goście odpowiedzieli bardzo podobną akcją w 14. minucie, tyle że uderzenie ich pomocnika było mocniejsze, a piłka przeleciała obok, a właściwie otarła się o buta Szafira.
Mimo to zdołaliśmy dość szybko odpowiedzieć, gdy po zagraniu Krzyśka Bizon minął bramkarza i strzelił do siatki. I mieliśmy świetna okazję na 2:1 – Marcin stanął oko w oko z bramkarzem Uchorowa, minął go, ale zamiast strzelać, zagrał przed pustą bramkę do Bizona. W ten sposób zrobili spalonego, a sędzia gola nie uznał. Przed przerwą spotkało nas za to nieszczęście, a mogło to być nieszczęście podwójne. Najpierw przez gola dla Uchorowa, gdy Rogacz za lekko wybił piłkę głową i zabrakło przy tym asekuracji Szymona, a napastnik Uchorowa uderzył nad wybiegającym Szafirem. A po chwili gdy nasz bramkarz zagrał ręką za polem karnym. Zobaczył żółtą kartkę, a powinien dostać czerwoną.

IMG_9303

Ogólnie jednak ta połowa zła nie była – dość wyrównana, długimi fragmentami nieźle radziliśmy sobie w środkowej strefie. Brakowało trochę skuteczności i mimo wszystko częstszych prób rozgrywania akcji przez Marcina, bo na prawym skrzydle miał on sporo miejsca.

Za to w drugiej połowie oddaliśmy środek pola. Nie chodzi tu o samo przegrywanie pojedynków, brak wsparcia przy rozgrywaniu akcji przez rywala, ale i oddawanie drugich piłek. To wtedy rywal się napędzał i dlatego zyskiwał przewagę. Paradoksalnie, same okazje mieliśmy lepsze. Owszem, Szafir wygrał jeden pojedynek sam na sam, raz uratowała nas poprzeczka, w innych sytuacjach rywale pudłowali. Niegroźne też były rzuty wolne, choć te dostawali w bardzo dogodnych dla nich miejscach. My za to mieliśmy dwie idealne okazje do wyrównania. Najpierw gdy Bizon zagrał do Krzyśka, a ten z 10 metrów kropnął w stojącego na linii bramkarza. A później, na siedem minut przed końcem, gdy Grupski zagrał do Krzyśka, który uwolnił się, ale uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera Uchorowa, ale i obok bramki. Piłka leciała wolno, dopadł do niej na linii końcowej Mati i wycofał do Krzyśka. Poprawka była z tych znakomitych – osiem, dziewięć metrów do bramki, wykładanka. Tyle że Krzysiek trafił w stojącego na linii obrońcę. To 2:2 pewnie byśmy jakoś do końca dowieźli. Walczyliśmy o ten remis, jeszcze w ostatniej minucie rzut wolny z 17 metrów miał Pele – uderzył po dalszym rogu, ale pół metra za wysoko.

IMG_9332

Przegraliśmy więc, ale po walce. Oby następne tego typu spotkanie ułożyło się na naszą korzyść.

Niedziela, 26 sierpnia 2018 godz. 10:00, boisko przy Cytadeli
HKS Odlew Poznań – KS Uchorowo 1:2 (1:2)
14′ Sam na sam
25′ Bizon (asysta Krzyśka)
41′ Sam na sam

Skład Odlewu:
Szafir ŻK – Paweł, Szymon, Patryk ŻK, Woytek – Pele, Mariusz (55′ MichałK) – Marcin (65′ Mati), Krzysiek ŻK (87′ Lars), Rafał (60′ Grupski)  – Bizon.

Sędziowali: Jan Tomkowiak (Swarzędz) oraz Michał Waskowski (Komorniki) i Remigiusz Rura (Poznań).

Wsparcie:
Grucha, Kaban, Adi, Nikos

STATYSTYKI

STRZAŁY
Odlew 13 (Krzysiek i Bizon 4; Pele 3; Marcin i Rafał po 1)
Uchorowo 17

CELNE
Odlew 4 (Krzysiek 2; Pele i Bizon po 1)
Uchorowo 4

FAULE
Odlew 16 (Bizon 4; Patryk i Krzysiek po 3; Rafał, Pele, Marcin, Szymon i Mariusz po 1)