Dziś zajmiemy się rzutyma rożnami… rzutymi rożnemi…

Trzy stałe fragmenty gry i po całkiem niezłym początku było po sprawie. Przegraliśmy z UKS Śrem 0:4, zupełnie gubiąc się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wtedy straciliśmy szansę na cokolwiek.IMG_9858

 

Rok temu z młodym i wybieganym zespołem ze Śremu zremisowaliśmy przy Cytadeli 1:1, zdobywając gola w ostatniej akcji meczu. Wiosną przegraliśmy u nich 0:2, ale po całkiem niezłym widowisku. Teraz też liczyliśmy na to, że uda się jakoś przeciwstawić tej drużynie, choć na pewno umiejętności piłkarskie i wybieganie są zdecydowanie po stronie UKS. Od początku graliśmy więc dość twardo, staraliśmy się trzymać rywali daleko od naszego pola karnego. W ofensywie było tym razem wyjątkowo ciężko, a jedyną ciekawą akcję – rajd prawym skrzydłem Sławka, który był już bliski zagrania na wolne pole do Bizona – rywale powstrzymali faulem taktycznym i żółtą kartką.

IMG_9803

My faulowaliśmy w pierwszej połowie znacznie częściej, niestety – coraz bliżej swojego pola karnego. Do tego dochodziły rzuty rożne – UKS miał ich przed przerwą dziewięć, przy czym cztery lub pięć pierwszych było rozegranych przez nich źle. Nawet jednak tak dograne przed bramkę szczury siały zamieszanie. W 23. minucie goście w końcu mieli pierwszą setkę, ale kapitalnie na linii bramkowej znalazł się Szymon i wybił piłkę sprzed bramki.

IMG_9814Niestety, w 29. minucie straciliśmy gola, który trochę podciął drużynie skrzydła. Po faulu Pawła Stawisińskiego UKS miał rzut wolny z 25 metrów. Szafir ustawił mur, ale nad tym murem przeleciała piłka i wpadła tuż przy słupku. Nie był to strzał mocny, ale precyzyjny i w sumie tak zaskakujący, że nasz golkiper nie zdołał interweniować. Widać chłopaki ze Śremu mają patent na wolne, bo tak samo strzelili bramkę przed tygodniem Orłom Plewiska.

IMG_9832A później przyszły dwa rzuty rożne, które zakończyły sprawę. Przy pierwszym dośrodkowanie było za słabe, ale jednemu z rywali udało się przedłużyć lot piłki daleko przed pierwszym słupkiem, a drugi instynktownie oddał strzał z kilku metrów. Przy golu na 0:3 centra była już lepsza, a chłopak ze Śremu uciekł Sławkowi i skierował piłkę przy bliższym słupku. Tak więc, jak mawiał kiedyś Franz Smuda, „dziś zajmiemy się rzutyma rożnami… rzutymi rożnemi… A ch,.. kornerami”.  Trzeba na to zwrócić większą uwagę na treningach, bo jakoś w poprzednich meczach tak nas stałe fragmenty nie katowały.

IMG_9836

W drugiej połowie goście stwierdzili, że więcej wysilać się nie muszą, coraz częściej dało się słyszeć: „wolniej”, „nie biegnij”, „schodź powoli”. Irytowało to trenera młodej drużyny UKS, ale niewiele mógł tu wskórać. Rywale w tej części gry mieli ze trzy sytuacje, wykorzystali jedną, po ładnej akcji swoim lewym skrzydłem. My zasłużyliśmy na gola honorowego – dwa świetne rajdy w polu karnym przeprowadził Bizon. Przy pierwszym, gdy wbiegł z lewej strony i minął trzech rywali, oddał niecelny strzał. W drugim przypadku – tym razem z wejściem w szesnastkę z prawej strony – został zablokowany. Dobijał Czarek, ale świetnie znalazł się na linii bramkowej ichniejszy golkiper. Było to niestety nasze jedyne uderzenie, przy którym bramkarz ze Śremu musiał interweniować.

IMG_9845

Przegraliśmy 0:4, trochę za wysoko, ale UKS Śrem to akurat rywale trochę nas przerastający, który będzie się bił o awans do A-klasy. Trzeba im oddać, że na boisku prezentują się bardzo solidnie.

IMG_9797

Niedziela, 9 września 2018, godz. 10 – Cytadela

Odlew Poznań – UKS Śrem 0:4 (0:3)

0:1 – 29. minuta – z rzutu wolnego

0:2 – 36. minuta – po rzucie rożnym

0:3 – 40. minuta – po rzucie rożnym

0:4 – 82. minuta – z akcji

IMG_9789

Odlew: Szafir – Woytek (46. dr Rychu), Szymon, Rogacz (72. Adrian Warkocz), Łukasz Kostańciak – Marcin (67. Czarek), Mariusz (46. Arek Nowak), Paweł Stawisiński, Sławek (72. Marcin Ostrowski), Smoła (67. Grupski)  – Bizon.

Gotowy do wejścia: Paweł Raj.

Support: Lars z córką, Łukasz Wojdanowicz, rodzina Bizona, syn Grupskiego, żona i znajomi Sławka, Patryk Matuszak z ekipą, znajomi Słomy, Adam Lis (i jeszcze pewno paru innych, których zapomnieliśmy wymienić).

Sędziowali: Jarosław Bulczyński (Pobiedziska) oraz Łukasz Knypiński (Poznań) i Bartosz Tobota (Poznań).

IMG_9780

Statystyki:

Strzały: Odlew 9, UKS 21

celne: Odlew 1, UKS 9

zablokowane: Odlew 1, UKS 2

Faule: Odlew 13, UKS 12

Rzuty rożne: Odlew 1, UKS 12

Spalone: Odlew 0, UKS 4

Żółte kartki: Odlew 0, UKS 3

 

Nasze:

Strzały: Bizon 4, Szymon 1, Łukasz Kostańciak 1, Arek Nowak 1, Czarek 1.

celny: Czarek 1.

zablokowany: Bizon 1.

 

Faule: Mariusz 3, Łukasz Kostańciak 2, Bizon 1, Marcin 1, Szymon 1, Paweł Stawisiński 1, Smoła 1, Woytek 1, dr Rychu 1, Adrian Warkocz 1, Marcin 1.

Faulowani: Marcin 2, Grupski 2, Sławek 1, Paweł Stawisiński 1, Szymon 1, Łukasz Kostańciak 1, Szafir 1, Bizon 1, Czarek 1, Adrian Warkocz 1.

Jedna myśl nt. „Dziś zajmiemy się rzutyma rożnami… rzutymi rożnemi…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green