Po czwartym sparingu

Jesteśmy już za półmetkiem gier kontrolnych. Po sparingu z Jadwiżańskim można powiedzieć tyle, że gdyby mecz trwał 75 minut to Odlew trzeba by mocno pochwalić. Była naprawdę mądra gra od tyłu, asekuracja i do tego regularne, dobre szanse z przodu. Wyglądało to obiecująco. Na prowadzenie wyszliśmy w 58. minucie po karnym Szymona (faul też by na nim). Były też inne fajne szanse, jak wybroniony strzał z Mateusza z bliska, poprzeczka Szymona czy groźny strzał Qlego jeszcze z pierwszej połowy.

Ostatni kwadrans to z zaś starcie ambicji Jadwiżańskiego z naszym… chaosem. Nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak, ale nagle zaczęliśmy grać jakieś świece i wybijać piłki pod nogi rywali. Pod względem organizacji wszystko coraz bardzie klapciało.
Rywale wbili nam dwie kasty – najpierw w 80. minucie po karnym zrobionym w zupełnie niegroźnej sytuacji, a po chwili wkulali drugą bramkę po sytuacji, którą można było po drodze wyjaśnić ze trzy razy, a i tak piłka wróciła w nasze pole bramkowe…
Szkoda tak dziwnie i po prostu głupio roztrwonionej przewagi.

Na plus na pewno frekwencja (20 osób!). Kolejny plus to zdecydowanie gra do 75 minuty. Jednak ostatni kwadrans to stare demony, czyli auto-gotowanie się przy wyprowadzeniu piłki oraz straty + bez asekuracji.
Było naprawdę blisko, by dowieźć fajny rezultat i mieć na papierze czarno na białym, że jest zauważalny progres… No, nie udało się.

Za tydzień kopiemy o naszej stałej porze, czyli w niedzielę o 10:00 – tym razem z A-klasowym Pogromem Luboń.

Sparing – niedziela 3 marca, godz. 10:00, boisko przy Cytadeli
HKS ODLEW POZNAŃ – JADWIŻAŃSKI KS POZNAŃ 1:2 (0:0)
58′ 1:0 Szymon z karnego po faulu na nim
80′ 1:1 JKS z karnego po faulu PawłaR
83′ 1:2 JKS po nieogarze

Odlew zaczął w składzie:
Szafir – ŁukaszW ŻK, Woytek, Rogacz, ŁukaszK – Marcin, MichałK, Szymon, Sami, Sławek – MateuszStańko

Początkowo na ławce:
Grupski, Saviola, AdrianWa, Qli, Mariusz, Smoła, Zielony, PawełR, Szymon-nowy, Lars

Wsparcie:
Prezes Michau, Nikos

STATYSTYKI

STRZAŁY
Odlew 15 (Szymon i Sławek 3; Szymon-Nowy, Qli, Mariusz po 2; Woytek, Marcin, MateuszStańko po 1)
Jadwiżański 12

CELNE
Odlew 8 (Qli i SzymonNowy po 2; MateuszStańko, Marisuz, Sławek, Szymon po 1)
Jadwiżański 4

FAULE
Odlew 13 (ŁukaszW 4; Szymon 2; Woytek, Sami, MateuszStańko, Rogacz, Qli, PawełR, Smoła po 1)
Jadwiżański 15

FAULOWANI W ODLEWIE
Sławek 4; MichałK 3; Szymon, MateuszStańko, ŁukaszK, Sami, PawełR, Szymon, Rogacz, Mariusz po 1)

ROŻNE
Odlew 5

SPALONE
Odlew 2 (AdrianWa, MateuszStańko po 1)
Jadwiżański 3

Jedna myśl nt. „Po czwartym sparingu”

1. nic dodać, nic ująć, Lars ujął co najistotniejsze.Mecz z cyklu nie oni wygrali tylko my przegraliśmy. Nerwową i chaotyczną końcówką roztrwoniliśmy nasz wcześniejszy trud. Musimy być skoncentrowani i „bez paniki” przez 90 a 75 minut. Trzeba wyciągać wnioski i do walki w kolejnym meczu. ps „6-opak” dla obrony & bramkarza za mecz na zero od tyłu przekazany na ręce Larsa. Mam nadzieję,że Lars tylko za tydzień będzie go z domu targał 😉