Po piątym sparingu

W piątym meczu przygotowującym nas do rundy wiosennym zmierzyliśmy się z A-klasowym Pogromem Luboń. Rywalom postawiliśmy twarde warunki. Mecz był z naszej strony wybiegany, wywalczony, chwilami wręcz wyszarpany. Walka walką, ale sporo mieliśmy przy tym fajnej gry piłką, także na połowie rywala.

Do przerwy było 0:0 (z ich strony poprzeczka po ładnym woleju, z naszej strony słupek Qlego z rzutu wolnego). Dziesięć minut po zmianie stron Pogrom po fajnej kontrze wcisnął nam kastę na 0:1 (choć naszym zdaniem przed oddaniem strzału poszedł faul na ŁukaszuW, którego sędzia nie dostrzegł; cóż, to sparing i arbiter był sam, więc nie mógł widzieć wszystkiego).
Wyrównaliśmy po stałym fragmencie. W 81. minucie Smoła zagrywał z rożnego, a głową piłkę zmieścił Woytek, robiąc sobie fajny prezent na 30 urodziny, które miał w czwartek.
W ostatniej akcji meczu Pogrom miał rzut rożny. Ich lewonożny zawodnik zaserwował fajną wkrętkę, która dostała wiatru i… wylądowała bezpośrednio po długim słupku Szafira. Skończyło się na 1:2 dla gości.

Z naszej strony sporo było obić, otarć i drobnych urazów. Rywal trochę nas pokopał, ale my rywala trochę też (oczywiście na koniec wszyscy przybili sobie piątki). Utrzymajmy takie zaangażowanie do końca sezonu!

Za tydzień – o stałej porze (niedziela 10:00, Cytadela) sparing z KS Strzeszyn. Za dwa tygodnie ostatni – z Arką Kiekrz.

Sparing. Niedziela 10 marca 2019 roku, godz. 10:00, Cytadela
HKS ODLEW POZNAŃ – POGROM LUBOŃ 1:2 (0:1)
56′ 0:1 Pan z Pogromu po ładnej kontrze
81′ 1:1 Woytek głową po rogu (asysta Smoły)
90+2 1:2 Pan z Pogromu bezpośrenio z rzutu rożnego