Zadecydowały stałe fragmenty, czyli 1:5 z Koziołkiem

qqli2Czy mogliśmy w meczu z Koziołkiem pokusić się o lepszy wynik? Chyba tak, ale musielibyśmy wspiąć się na swoje wyżyny. Zagraliśmy jednak tak, jak zwykle, no i skończyło się 1:5.

Mecz zaczął się dla nas bardzo źle, już na samym początku po stałym fragmencie z bocznego sektora boiska próbujący interweniować Szymon skierował piłkę do własnej siatki. Rywale napierali dalej, my nastawialiśmy się na kontry, ale zazwyczaj były one kasowane w okolicach 30-40 metra od bramki Koziołka. Nasz przeciwnik konsekwentnie konstruował swoje akcje, potrafił przerzucić ciężar gry. Przyniosło to efekt w postaci drugiej bramki – skrzydłowy Koziołka ograł naszego bocznego pomocnika, wystawił piłkę na dziesiąty metr, a tam pewnym strzałem na bramkę zamienił ją ich środkowy pomocnik.

Po utracie drugiej bramki stwierdziliśmy, chyba że nie mamy nic do stracenia i zaczęliśmy grać w piłkę. Udało nam się zagrać kilka składnych akcji. Po jednej z nich, przed samą przerwą, faulowany był Bartek. Do piłki z rzutu wolnego podszedł Qli, uderzył nisko i mocno, piłka nabrała jeszcze poślizgu i wpadła do siatki.

Na drugą połowę wychodziliśmy w niezłych nastrojach. Udało nam się złapać kontakt z rywalem, akcje zaczynały się kleić. Drugą połowę rozpoczęliśmy nieźle – szarpał Machu (strzał przewrotką – klasa!), próbował Adam Pawlak, swoją sytuację miał Adi. Niestety, nie mieliśmy dziś szczęścia (i umiejętności) do stałych fragmentów w defensywie. Koziołkowi udało się bowiem „zamknąć mecz” w drugim kwadransie drugiej części gry, wykorzystując dwa rzuty wolne. Dzieła zniszczenia rywale dopełnili w ostatniej akcji meczu, skutecznie egzekwując rzut karny.

Po meczu padło trochę męskich słów. Na pewno, jeżeli chcemy walczyć o punkty z drużynami pokroju Koziołka, musimy bardziej trzymać się ustalonych założeń taktycznych. Musimy też na pewno popracować nad stałymi fragmentami w defensywie.

qqli3

qqli

Niedziela, 30 sierpnia 2020 roku, godz 10:00, boisko OSiR Głuszyna
HKS ODLEW POZNAŃ – KOZIOŁEK POZNAŃ 1:5 (1:2)
4′ 0:1 Szymon samobójcza po wolnym
26′ 0:2 po akcji z lewej strony
43′ 1:2 Qli z wolnego (po faulu na Bartku-bliźniaku)
60′ 1:3 z wolnego
78′ 1:4 dobitka strzału głową po rzucie wolnym
90′ 1:5 rzut karny po faulu AdamaM

Skład Odlewu:
Rafix – ŁukaszW (46′ Smoła), AdamM, Szymon ŻK, Rychu – AdamP (87′ Lars), Mariusz (62′ Bogdan), Krzysiek (46′ Machu), Mikołaj-bliźniak (30′ Bartek-bliźniak, 65′ Saviola) – Adi (75′ Marcin), Qli

SKŁAD
Wsparcie:
Grupski z synem, BartekMajda, prywatne wsparcie Krzyśka, ŁukaszW, Mariusza i tuż po meczu MichuTrocha