Remis na starcie wiosny

Podobnie jak jesienią, także i teraz zremisowaliśmy z drugą drużyną KS 1920 Mosina. Tym rzem jednak 1-1, choć materiału bramkowego spokojnie było na drugie 3-3.

Zagraliśmy całkiem przyzwoite spotkanie na bardzo fajnej płycie. W pierwszej połowie zdobyliśmy gola za sprawą Kabanosa, który skorzystał z zagrania Grupskiego i w sytuacji sam na sam pokonał młodego bramkarza Mosiny. Tenże bramkarz wybronił później kilka naprawdę niezłych uderzeń – Qlego i Kabana. Qli próbował przed przerwą, jak i zaraz po niej. Gdyby trafił z połowy boiska od razu po wznowieniu gry, byłby to najszybszy gol ever. Piękne uderzenie z ponad 50 metrów, piłka idealnie leciała pod poprzeczkę, ale bramkarz ładną paradą z trudem zbił ją w bok. Jakoś się zdołał podnieść i nakryć piłkę.
Rywale wyrównali tuż przed przerwą po kontrataku, który powinien był zostać przerwany w środkowej strefie. Wcześniej w jednej sytuacji Szafir zdołał zbić piłkę na poprzeczkę, kolejny przeciwnik dobił strzał z bliska, ale sędzia Jacek Lewandowski podniósł chorągiewkę.

W drugiej połowie sytuacje mieliśmy tak my, jak i rywale. Oni najlepszą – piłka zagrana z linii końcowej przeszła pod nogami czterech (sic!!!) naszych graczy i trafiła pod nogi napastnika Mosiny. Ten miał pięć metrów do bramki, przed sobą tylko zaskoczonego Szafir, a jednak fatalnie spudłował. Później próbowali jeszcze Qli (obok z kąta), Kabanos (główka ładnie obroniona przez bramkarza) i jeszcze raz Kabanos (za lekko p o rzucie rożnym). Szafir też czasem musiał interweniować. Remis 1-1 jest raczej sprawiedliwy.

Swój pierwszy mecz w karierze prowadził Filip Huebner z Gniezna – debiut wypadł obiecująco.

Nasze kolejne spotkanie 12 kwietnia w Niepruszewie – o godz. 15.

Niedziela, 29.03.2015, godz. 15 – stadion w Mosinie
KS 1920 II Mosina – Odlew Poznań 1-1 (1-1)
0-1 – 12. minuta – Kabanos asysta: Grupski)
1-1 – 41. minuta

Odlew: Szafir – Bartek jr, Wojtek, dr Ryszard, Gigi (76. Adam) – Grupski (78. Lars), Grucha (87. Seba), Kicaj (90. +1 Czarek), Qli, Bartek Majchrzak – Kabanos.
Gotowi do wejścia: Krzysztof i Mariusz.
Dotarł bez kul także i prezes.
Sędziowali: Filip Huebner (Gniezno) oraz Szymon Lizak (Poznań) i Jacek Lewandowski (Gniezno).

Szczegółowe:
strzały: Qli 6, Kaban 3, Bartas 3, Grucha 2, Grupski 1.
celne: Qli 3, Kaban 3, Grucha 1.
zablokowane: Qli 1, Grucha 1.
Faule: dr Ryszard 3, Bartek jr 2, Kicaj 2, Qli 2, Gigi 1, Kaban 1, Adam 1, Wojtek 1.
Faulowani: Grupski 2, Kabanos 2, Qli 1, Wojtek 1.
spalone: Kabanos 4, Bartas 1.

4 myśli nt. „Remis na starcie wiosny”

1. A propos statystyk – „Celne strzały – 2”, ale potem z listy celnostrzelców wychodzi, że jednak trochę więcej trafialiśmy i bramkarz odbił

2. Lars to cicho sza nikomu nie mówmy.
    A co do meczu to nasza gra wyglądała zdecydowani lepiej niż w sparingach. Bardzo ładna asysta Andrzeja.