Przyjeżdża Lipa

Przed nami kolejne stykowe starcie. Na Cytadelę w niedzielę 21 maja zawita LKS Lipa. Początek spotkania tradycyjnie o 10:00.
Do Lipy aktualnie dzieli nas jedynie 6 punktów. Na jesieni wygraliśmy na ich terenie 3:2, chociaż po 30. minutach było 2:0 dla gospodarzy (relację można przeczytać tutaj: http://www.odlew.poznan.pl/?p=5805).

Na wiosnę LKS Lipa prezentuje się przyzwoicie. Nie zaskakują porażki z liderami jak 1:5 z Bykami w Obrowie i 2:5 z Tarnovią u siebie. Dziwi może trochę wtopa u siebie 1:4 z Golęczewem. Natomiast szacun budzi remis 2:2 z Antaresem w Swarzędzu oraz szereg zwycięstw z ekipami z „peletonu” (najpierw 5:2 z Matrotem na wyjeździe, potem 4:3 z Arką u siebie, a niedawno 2:1 w Rożnowie i 3:1 u siebie w Rokitą).
Tak czy inaczej, bilans Lipy na wyjeździe generalnie nie powala, bo to skromne 3-1-6, przy stosunku bramek 17:36.
Oczywiście nasz bilans u siebie to osobny temat do dyskusji…

W niedzielę szykują się zatem ciekawe zawody dwóch rozpędzonych ekip.  My w dwóch ostatnich meczach zgarnęliśmy cztery punty (remis z Rokitą, wygrana z Otorowem), a Lipa sześć (wygrane z Rożnovią i Rokitą).
W mojej ocenie jeżeli zagramy z taką determinacją jak w sobotę w Szamotułach lub jeżeli powtórzymy dyspozycję drugiej połowy jesiennego meczu w Lipie, to stać na pełną pulę.
Zatem Pany, mobilizacja!

Deadline na wpisy to piątek godzina 20:00.
Nie wiem kto brał piłki i znaczniki po treningu, ale koniecznie niech je weźmie. Podobnie też prośba o zabranie rezerwowych białych getrów (brał je do prania chyba Czarek).

Do tego prośba o zgłoszenie się chętnego do przytaszczenia dwóch zgrzewek najtańszej mineralnej wody (wydaną kasę zaliczamy do składek).

Zbiórka w szatni przy boisku na Cytadeli w niedzielę o 9:00.
Treneiro zapowiedział, że stracił już tolerancję dla spóźnialskich.

OBECNI (18): 1. Szafir, 2. Filip, 3. michau, 4. Łukasz W., 5. Patryk M., 6. wąsu, 7. Krzychu, 8. Sławek, 9. gru, 10. lars, 11. Kicaj, 12. Adrian, 13. Rafał, 14. Woytek, 15. Gigi, 16. Michu Trocha, 17. mariusz, 18. qli

NIEPEWNI (0):

NIEOBECNI (8): 1. Forest., 2. Karol, 3. Blazej, 4. Adam, 5. Łukasz K., 6. Cezary, 7. Pelus, 8. grupski

UWAGA! Lista obecności aktualizuje się automatycznie na podstawie wpisów z komentarzy. Każdy komentarz dotyczący (nie)obecności musi zaczynać się znakiem '+' - jeżeli dana osoba będzie obecna, '-' - jeżeli nie lub '?' jeżeli nie jest pewna. W przypadku wpisywania się za kogoś (np. 'przyjdę z kumplem') należy dokonać dwóch wpisów, jako autora drugiego z nich wpisując np. 'kolega Wojtka'

37 myśli nt. „Przyjeżdża Lipa”

1. + trzeba spróbować powtórzyć wynik z jesieni! Oj to był super mecz od 0-2 do 3-2! Z niesamowitą mobilizacją! Z tego jak pamiętam ten mecz to w moim odczuciu kluczem okazała się wysoka gra na dwóch z przodu (szczególnie w 2 połowie), gdy solidnie podeszliśmy do nich z Adrianem, przy wznowieniach nie mieli pomysłu na grę „piłką” i ładowali „dzidy” do przodu, a tam mega doświadczona ekipa defensorów ( Rychu ,Pele,Mariusz,Rafał, Woytek) skutecznie czyściła. A zatem powtórka panowie!

2. – niestety w tym sezonie juz nie zagram. Miałem kolejny zabieg wiec mam przynajmniej 1.5 miesiąca bez piłki… Powodzenia!

3. …ale paka 👍👍👍 czuję dobre zawody 😀 Trener pewnie od rana ból głowy jak poukładać towarzystwo 😀

4. WAŻNE!!!

Adrian i reszta – zaległe składki jutro będą zbierane, proszę się przygotować!

5. Niestety przegrywamy 1:3 (0:1). Pierwsza połowa senna, ale zakonczona karnym dla gości z kapelusza. Po przerwie my dostajemy karnego po faulu na Wasie. Jedenastkę pewnie wykorzystal Adrian. Kiedy mecz się otworzyl, po bledzie stracilismy kaste na 1:2, po czym… zastyglismy. Trzecia kasta dla Lipy padła w samej koncowce.