Kurs Zawiszy na A-klasę

Słabszy kwadrans w całym meczu i od razu porażka – przegraliśmy z Zawiszą Dolsk 1:3 (0:1), a rywale są już jedną nogą w A-klasie. Po raz drugi nie byliśmy piłkarsko gorsi od rywala z topu, ale znów nic z tego nie mamy.

Jesienią przegraliśmy w Dolsku 0:1, tracąc bramkę w 89. minucie. Teraz aż tak dramatycznie nie było, bo rywale zapewnili sobie trzy punkty wcześniej. W pierwszej połowie nie działo się nic godnego podkreślenia – jedni i drudzy nie mieli jakichkolwiek sytuacji. Aż do pierwszej z dwóch doliczonych minut, wtedy bowiem kontratak dał Zawiszy prowadzenie.

Plany na drugą połowę były ambitne – podejść wyżej, zagrać piłkę do napastników, bo z jednego przeszliśmy na dwóch. To niestety nie był dobry pomysł, bo zrobiła się ogromna dziura w środkowej strefie. Przez kilka minut nie mogliśmy wyjść z akcją z własnej połowy. Na domiar złego posypał się środek obrony – najpierw odpadł Woytek, a później uraz dopadł Szymona. W międzyczasie straciliśmy też dwa gole i zanosiło się na katastrofę. Na szczęście wycofany na pozycję stopera Pele dał radę ogarnąć defensywę, a i w ataku zaczęło być lepiej. Ostatnie 20 minut było już zdecydowanie dla nas. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Bizon, później po rzucie rożnym i wstrzeleniu piłki w pole karne przez Qlego trafił Łukasz Kostańciak, a i jeszcze jedną mieliśmy szansę. Rywale odpowiedzieli kontrą w 92. minucie, ale Szafir spisał się na medal.

Niedziela, 27 maja 2018, godz. 10 – Cytadela

Odlew Poznań – Zawisza Dolsk 1:3 (0:1)

0:1 – 45. minuta +1

0:2 – 54. minuta

0:3 – 57. minuta

1:3 – 81. minuta – Łukasz_K (asysta: Qli)

Odlew: Szafir – Łukasz_W (65. Grupski), Szymon (59. Mateusz Stańko, 76. Łukasz_K), Woytek (52. Patryk Rogacki ŻK), Sławek ŻK – Adrian, Grucha (46. Pele), dr Rychu (46. Marcin), Krzychu, Qli – Bizon.

Gotowy do wejścia: Saviola.

Sędziowali: Wojciech Tietz (Poznań) oraz Wojciech Fieduk (Trzcianka) i Przemysław Plewiński (Poznań).