Idealna majówka Odlewu

Gdy prawie co roku w czasie majówki piłkarze Lecha mają swoją traumę, piłkarze Odlewu radują swoje serca piękną grą i wynikami 🙂 Po trzech punkach w niedzielę w Buku, dziś ograliśmy ekipę Jastrzębia Rudniki 3:0 (3:0).

IMG_9258

Rok temu też graliśmy 3 maja i też nie pozwoliliśmy przeciwnikom z Rokietnicy wywieźć kompletu z Cytadeli. Teraz rywalem był zespół znajdujący się nieco za nami w tabeli, ale mający podobne aspiracje. Ponieważ termin był mocno średni, chcieliśmy ten mecz przesunąć na Boże Ciało. Rywale uznali, że lepiej jednak grać 3 maja i przyjechali w 15-osobowym zestawieniu. Tylko grający trener (wszedł na ostatni kwadrans) był tam z roczników mających 8 z przodu, reszta to „młodzież” 🙂

IMG_9271

Naszą młodzież od początku wspierali weterani – pokolenie 40+ reprezentował stoper Pele, a 30+: bramkarz Szafir, obrońca Sławek Parus i defensywny pomocnik doktor Ryszard. Ta wybuchowa mieszanka rutyny i młodości dostała od trenera nakaz szybkiego opanowania terenu i spacyfikowania rywala. W ogóle frekwencja na treningach i meczach jest rewelacyjna i za to wielkie słowa uznania dla wszystkich. Dziś chętnych do gry było 19 osób, dwie nie znalazły się w protokole. Wypada mieć nadzieję, że WZPN zmieni jeszcze reguły i w B-klasie będzie można dokonać siedmiu zmian, czyli wszyscy znajdujący się w protokole wejdą na boisko.

IMG_9288

Zaczęliśmy z grubej rury – „siedliśmy” na rywalach, nie pozwalaliśmy im wyjść z własnej połowy. Nasze akcje napędzał wiatr, a i pressing był pierwszej klasy. Po 20 minutach mieliśmy w statystykach 10 strzałów, rywale – żadnego. Prowadziliśmy też 1:0, bo w 8. minucie dośrodkowanie Adiego z rzutu rożnego piękną główką na gola zamienił Bizon. Warto dodać, że razem z naszym napastnikiem skakało dwóch obrońców Jastrzębia. Podobna sytuacja była kilka minut później – tym razem skoczyło trzech, a znów Bizon zdołał oddać strzał głową, choć tym razem był niecelny.

IMG_9277

Mniej więcej po 20 minutach gra się nieco oddaliła od bramki gości, rywale oddali pierwsze uderzenie na bramkę Szafira, później drugie, a pierwsze celne – z wolnego (ładna interwencja Szafira).  My zaś w 29. minucie przeprowadziliśmy piękną akcję, w której Adrian Wasikowski zagrał na wolne pole do Bizona, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem przymierzył idealnie w dalszy róg, w boczną część siatki. Było więc 2:0 i wielki spokój. A mogło być i 3:0, ale bramkarz Jastrzębia zbił na słupek piłkę po strzale z wolnego Krzyśka Konatkowskiego.

IMG_9294

Bardzo udaną pierwszą połowę podsumowaliśmy trzecim trafieniem – Bizon wypuścił Adiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Kornoszowi z Rudnik.

IMG_9306

W drugiej połowie wiatr był sprzymierzeńcem rywali. Nie można powiedzieć, by jeden zespół przeważał, gra była dość wyrównana, statystyka strzałów również (8:6). Jak to stwierdził Pele, graliśmy jak Lech Bjelicy gdy wysoko prowadzi. Czyli niezbyt efektownie, ale efektywnie.

IMG_9419

Trener Matyas dość szybko postanowił dorzucić drużynie trochę doświadczenia – stąd wejście Gruchy (45-) i Grupskiego (40+).  Między 55. a 75. minutą na boisku była więc w naszej ekipie przewaga graczy w sile wieku (30+), co się od jakiegoś czasu nie zdarzało 🙂

IMG_9317

Wynik meczu do końca nie był zagrożony, a mógł być wyższy. Goście nie mieli zbyt klarownych piłkarzy, raz się kotłowało po rzucie rożnym, raz też strzelali z bliska, ale sędzia odgwizdał spalonego. My byliśmy bliżej gola – Pele po rogu główkował w poprzeczkę, doktor Ryszard po krótko rozegranym kornerze i wrzutce Grupskiego uderzał z dwóch metrów, ale trafił w nogę obrońcy, a kuśtykający już Sławek w ostatniej akcji urwał się obrońcom (choć był faulowany), wyszedł sam na sam, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale minimalnie spudłował. To 3:0 to rezultat jak najbardziej sprawiedliwy.

IMG_9332

Mecz prowadził sędzia Mikołaj Opic, którego WZPN przysłał aż z Przyprostyni, to trochę pod Zbąszyniem, niemal na samej granicy województwa.  Wykonał świetną robotę, pozwalał grać, nie rozdawał kartek – zapraszamy częściej.

IMG_9297

Czwartek, 3 maja 2018, godz. 12 – stadion przy Cytadeli

Odlew Poznań – Jastrząb Rudniki 3:0 (3:0)

1:0 – 8. minuta – Bizon – asysta: Adi z rzutu rożnego

2:0 – 29. minuta – Bizon (z akcji, sam na sam) – asysta: Adrian Wasikowski

3:0 – 45. minuta – Adi (z akcji, sam na sam) – asysta: Bizon

IMG_9341

Odlew: Szafir – Woytek (61. Smoła), Pele, Patryk Rogacki, Sławek – Łukasz Wojdanowicz (55. Grupski), dr Ryszard (75. Łukasz Kostańciak), Adrian Wasikowski (55. Grucha), Krzychu (75. Saviola), Adi – Bizon (65. Marcin ŻK).

IMG_9365

Sędziowali: Mikołaj Opic (Przyprostynia) oraz Bartosz Toboła (Komorniki) i Patryk Królikiewicz (Poznań).

IMG_9376

Support stanowiły liczne sympatie piłkarzy, rowerem przyjechał kolega Forest, cały mecz i przedmecz spędził z nami Nikos. Miło też było widzieć kolegę Mariusza „Żuska” Juskowiaka, który całe spotkanie przesiedział na naszej ławce. Dla młodszych stażem – Mariusz od początku istnienia klubu towarzyszył nam na meczach, często prowadził statystyki, sprawował opiekę medyczną etc. Dziś walczy z ciężką chorobą, ale może w tym sezonie uda się jeszcze zaprosić go na jakieś spotkanie.

Nasze statystyki:

Strzały: Bizon 7, Adi 5, Sławek 2, Krzychu 2, Adrian Wasikowski 1, Łukasz Wojdanowicz 1, doktor Ryszard 1, Pele 1, Marcin 1, Grupski 1.

Celne: Bizon 2, Adi 2, Krzychu 1, Sławek 1, Grupski 1.

Zablokowane: Bizon 1, doktor Ryszard 1.

IMG_9404

Faule: Sławek 2, Patryk Rogacki 1, Bizon 1, Krzychu 1, Woytek 1, Grucha 1, doktor Ryszard 1, Pele 1, Marcin 1, Łukasz Kostańciak 1.

Faulowani: Sławek 3, doktor Ryszard 2, Adrian Wasikowski 2, Krzychu 2, Łukasz Wojdanowicz 1, Woytek 1, Bizon 1.

Spalone: Bizon 2, Adi 1.

Żółta kartka: Marcin (za faul – 1. w sezonie).

IMG_9411

7 myśli nt. „Idealna majówka Odlewu”

1. Tak pokrótce jeszcze bilans kartkowy (pauzuje się po czwartej):

4 – Szymon (już pauzował)
    3 – Woytek, Patryk Matuszak
    2 – doktor Ryszard, Krzychu, Filip
    1 – Mariusz, Adi, Qli, Wąsu, Pele, Patryk Rogacki, Marcin.

Kartki z Pucharu Polski (doktor Ryszard, Patryk Matuszak, Krzychu) się nie liczą 🙂

2. Trochę dziwi mnie entuzjastyczny ton relacji gdy przegraliśmy w faulach… 😉 brawo Pany, nic tylko podtrzymać serie.

3. super! to już seria! No tak są zwycięstwa to chyba prezes musi rozpocząć poszukiwania sponsora 🙂 , jako,że jestem akurat w Zatoce Perskiej (a mają tu lekkiego świra na punkcie piłki) to spróbuje jakiegoś poszukać… ale mogą chcieć modyfikacji nazwy drużyny 😆 😆 😆